Katletme girişiminde bulunan erkeğin duruşması ertelendi

  • 15:45 24 Şubat 2020
  • Hukuk
İSTANBUL - Kübra Tayfur’u katletme girişiminde bulunan Ersin Ülker’in yargılandığı davanın ilk duruşmasında Kübra, sanığın kendisine saldırmadığını iddia etti. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.
 
İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde 15 Eylül 2019 tarihinde cezaevinden izinli çıkarak birlikte yaşadığı Kübra Tayfur’u katletme girişiminde bulunan Ersin Ülker’in yargılanmasına Bakırköy 20’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Ersin Ülker’in “canavarca hisle öldürmeye teşebbüs” ve “konut dokunulmazlığını ihlal etme” suçlarından 14 yıldan 23 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istenen davanın ilk duruşmasına sanık, Kübra Tayfur ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı katıldı.
 
Sanık avukatının duruşmaya katılmaması nedeniyle sanığın ifadesi alınmazken, duruşmada konuşan Kübra Tayfur, şikayetini geri çekerek, sanığın kendisine saldırmadığını, kızgın yağın kazayla üstüne döküldüğünü iddia etti.
 
Duruşmaya katılan bakanlık avukatı ise A şikayetçi olduklarını belirterek, “Müştekinin soruşturma aşamasında verdiği ifadeler ve Adli Tıp Kurumu’nun verdiği rapor dikkate alınsın” dedi.
 
Duruşmanın ardından mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.