Cezaevindeki koronavirüs vakasını gündeme getiren HDP’li vekile soruşturma

  • 10:38 26 Mart 2020
  • Hukuk
ANKARA - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında Sincan Cezaevinde bir tutukluda koronavirüs çıktığı yönündeki paylaşımı gerekçesiyle soruşturma başlattı
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında, Sincan Cezaevinde bulunan 70 yaşındaki bir tutukluda koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığı yönündeki tweeti nedeniyle soruşturnma açıldı.
 
Ne olmuştu?
 
Ömer Faruk Gergerlioğlu, Sincan Cezaevi’nde bulunan 70 yaşındaki bir tutukluda koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığını yazdı. Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ömer Faruk, “Sincan cezaevinde, maalesef… 70 yaşında bir vatandaş Corona +. L 2 C9 koğuşunda. Müdür bakanlığa bildirmiş” diye belirtti.
 
Paylaşımında Adalet Bakanlığı’nı etiketleyen Ömer Faruk, “2 haftadır konunun aciliyeti için çırpınıyoruz, geçiştiren açıklamalar duyuyoruz. @adalet_bakanlik nereye kadar? Adil, eşit infaz ve yargı paketi derhal çıkmalı..!” ifadelerini kullandı.
 
Ömer Faruk, bilgilerin detayını ajansımız ile paylaşmış ve Adalet Bakanlığı’nın konuya ilişkin bir an önce açıklama yapmasını istemişti.