Katletme girişiminde bulunan failin ilk duruşması görüldü

  • 14:23 7 Temmuz 2020
  • Hukuk
İSTANBUL - Derya Elbasan’a işkence eden ve katletme girişiminde bulunan Erol Elbasan’ın yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Failin tutukluluk halinin devamına karar verildi.
 
İstanbul’un Kartal ilçesinde Erol Elbasan 7 Haziran günü, 20 yıldır evli olduğu ve sistematik şiddete maruz bıraktığı Derya Elbasan’ı işkenceye maruz bırakmış, ateşli silahla katletme girişiminde bulunmuştu. Failin yargılandığı davanın ilk duruşması Kartal 19’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
 
Taraf avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, davayı 4 Ağustos’a erteledi.
 
Ne olmuştu?
 
İstanbul Kartal’da yaşayan Hira Elbasan, sosyal medya hesabından, babası Erol Elbasan’ın annesi Derya Elbasan'ı katletme girişiminde bulunduğuna dair fotoğrafları yayınlayarak, tutuklanmasını istemişti. Hira, "Sırf annem boşanmak istediği için bugün ölümden döndü. Lütfen gerekli yerlere ulaşsın artık. Bu korkuyla yaşamaktan yoruldum.Ne kadar polise de gitsek, tutuklama, sorgu herhangi bir şey olmuyor. Evimizin önünde cirit atıyor. Polis 'Biz bir şey yapamayız' diyor" sözleriyle yardım çağrısında bulunmuştu.