Rabia’yı katletmeye çalışan erkeğin duruşması görüldü

  • 16:11 7 Temmuz 2020
  • Hukuk
İSTANBUL - Avcılar’da Rabia Kaçmaz’ı önce katletmeye, ardından tecavüz etmeye çalışan Emre Çiçek’in yargılandığı dava görüldü.
 
İstanbul Avcılar’da Rabia Kaçmaz'ı önce katletmeye, ardından ise tecavüz etmeye çalışan Emre Çiçek'in yargılandığı dava Bakırköy 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Tutuklu yargılanan fail Emre Çiçek duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada mahkeme başkanı Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporu okudu. Raporda Rabia’da meydana gelen yaralanmaların yaşamını tehlikeye neden olacak nitelikte olduğu, basit bir tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek ölçüde hafif nitelikte olmadığı yüz sınırları içerisinde meydana gelen yaralanmaların yüzde sabit iz niteliğinde olduğu belirtildi.
 
Duruşmada Rabia ile taraf avukatları da yer aldı. Duruşmada söz alan Rabia, "Ses tellerimde yaralanmadan dolayı incelme var. Konuşma zorluğu çekiyorum" dedi. Savcı failin tutukluluk halinin devam etmesini talep etti.
 
Tutukluluğa devam kararı
 
Rabia’nın avukatı da olayın gerçekleştiği yerde keşif yapılmasını ve Rabia’nın sesi bakımından tekrar rapor alınmasını talep etti. Ara kararını açıklayan heyet, Rabia’nın tekrar hastaneye sevk edilerek konuşma yeteneği konusunda tetkikler yapılmasını istedi. Ayrıca fail Emre Çiçek'in tutukluluk halinin devamına da karar verildi.
 
‘Takipçisi olacağız’
 
Duruşmanın bitmesinin ardından basın açıklaması yapan Rabia’nın avukatı Betül Öztulum, Adli Tıp Kurumu raporuna göre Rabia’nın vücudundaki izlerin hayati tehlikeye sebep olabileceğini söyledi. Betül, AHBAP Platformu olarak Rabia’nın davasının takipçisi olacaklarını ifade etti.