Ayten’i katleden erkeğin davası görüldü

  • 08:56 8 Temmuz 2020
  • Hukuk
İSTANBUL - Avcılar'da Ayten Deligözoğlu'nu katleden Hasan Deligözoğlu'nun yargılandığı davanın duruşması Bakırköy 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.
 
İstanbul’un Avcılar ilçesinde 2018 yılında evli olduğu Ayten Deligözoğlu’nu katleden Hasan Deligözoğlu'nun "üstsoydan akrabayı kasten öldürmek" ve “ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma bulundurma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava Bakırköy 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya Ayten’in yakınları ile taraf avukatları katıldı. Sanığın tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanması planlanırken, bağlantı gerçekleştirilemedi.
 
Duruşmada, Ayten’in yakınlarının dinlenmesinin ardından, sanık avukatı mahkemeden kovuşturmanın genişletilmesi talebinde bulundu.
 
Müşteki avukatları da savcının mütalaa vermesini ve mahkemenin hükmünü açıklamasını talep etti. 
 
Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 22 Ekim’e erteledi.