İrem’e şiddet uygulayan ve çocuğunu katleden Abdullah Zarif davası ertelendi

  • 17:34 23 Eylül 2020
  • Hukuk
İSTANBUL - İrem Zarif’i yıllarca şiddete maruz bırakan, koruma, uzaklaştırma kararına rağmen şiddeti sürdürerek karnında taşıdığı 8 aylık bebeğin ölümüne neden olan Abdullah Zarif’in yargılandığı dava ertelendi.
 
İrem Zarif’i (19) yıllarca şiddete maruz bırakan ve koruma, uzaklaştırma kararına rağmen şiddeti sürdürerek karnında taşıdığı 8 aylık bebeğin ölümüne neden olan Abdullah Zarif’in yargılandığı dava İstanbul Anadolu Adliyesi 22’inci Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. 
 
Kadın Meclisleri tarafından takip edilen davanın 14 Ekim 11.20’e ertelenmesine karar verildi.
 
‘İstanbul Sözleşmesini uygulayın!’
 
Duruşma sonrası Adliye önünde açıklama yapan avukatlar ve duruşmaya katılan kadınlar,“Asla yalnız yürümeyeceksin” ve İstanbul Sözleşmesi, 6284 sayılı kanuna dikkat çeken dövizler taşındı.
 
Açıklamada konuşan Kadın Meclisleri üyesi Aşkın Koç, kadına yönelik şiddetin devam etmesine neden olarak İstanbul Sözleşmesinin uygulanmayışını göstererek, hükümete yasa ve sözleşmeleri uygulama çağrısında bulundu. Aşkın, “ Her davada yüksek sesle bağırıyoruz. İstanbul Sözleşmesini uygulayın! Artık bir kadının dahi şiddet görmesine ve ölmesine tahammülümüz kalmamıştır. Bunu söylemeye devam edeceğiz” dedi.