Kadına işkence eden Mert A.’nın iddianamesi hazırlandı

  • 14:23 23 Ekim 2020
  • Hukuk
İSTANBUL - Sancaktepe’de evli E.A. adlı kadına işkence ettiği için tutuklanan Mert A. hakkında hazırlanan iddianamede failin 23 yıl 5 aydan 75 yıl 9 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. 
 
İstanbul Sancaktepe'de  2 Ekim tarihinde Mert A. evli olduğu E.A. adlı kadına işkence ettiği için tutuklandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Mert A. hakkında, "Nitelikli yağma", "Nitelikli cinsel saldırı", "Nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "Nitelikli eşi kasten yaralama", "Eşe karşı eziyet", "Zincirleme hakaret" ve "Silahla tehdit" suçlarından iddianame düzenlendi. 
 
En üst sınırdan ceza istendi
 
İddianamede, "Şüpheli Mert A.'nın birden çok suçu müştekiye yönelik ağır bir surette gerçekleştirmesi nedeniyle şüpheli hakkında en üst cezadan cezanın verilmesi hususu dikkate alınması, sabit olan eylemlerine uyan sevk maddeleri gereğince cezalandırılması" talep edildi. 
 
23 yıl 5 aydan 75 yıl 9 aya kadar hapis cezası
 
İddianamede Mert A.'nın, "Nitelikli yağma", "Nitelikli cinsel saldırı", "Nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "Nitelikli eşi kasten yaralama", "Eşe karşı eziyet", "Zincirleme hakaret" ve "Silahla tehdit" suçlarından 23 yıl 5 aydan 75 yıl 9 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. 
 
İddianame kabul edildi
 
İstanbul Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi.