‘AKP üyesiyim’ diyen tecavüz failine 16 yıl hapis

  • 19:39 27 Kasım 2020
  • Hukuk
DERSİM - Hozat’ta 10 yaşındaki çocuğa tecavüzden 16 yıl ceza alan sanık AKP üyesi olduğunu söyleyerek, çocuk ve ailesini ‘vatan hainliği’ ile suçladı.
 
Dersim’in Hozat ilçesinde 10 yaşındaki çocuğu istismar suçlaması ile tutuklu yargılanan Müslüm Akmeşe’ye (70) toplam 16 yıl ceza verildi. Tunceli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen üçüncü duruşmada “Ben 18 yıldır AKP üyesiyim” diyen fail, istismar ettiği çocuğun ailesini 'vatan hainliğiyle' suçladı.
 
Cezai indirim uygulanmadı
 
Müslüm  Akmeşe’ye hiçbir cezai indirim uygulanmazken "çocuğun basit cinsel istismarı" suçundan 10 yıl, "cinsel amaçla hürriyetten yoksun bırakma" suçundan da 6 yıl olmak üzere toplamda 16 yıl ceza verildi. 
 
Ne olmuştu?
 
Müslüm Akmeşe’nin, Dersim’in Hozat ilçesinde komşusunun 10 yaşındaki çocuğunu istismar ettiği ortaya çıkmıştı. Çocuğun yaşadıklarını arkadaşına anlatması ve bu arkadaşının olayı kendi öğretmenine anlatmasından sonra ortaya çıkan olay sonrası öğretmen ve aile Müslüm Akmeşe’den şikayetçi olmuştu. Şikayet sonrası 22 Şubat günü gözaltına alınan Müslüm Akmeşe ardından tutuklanmıştı.