Fail erkeğe 2 kez müebbet, 18 yıl hapis

  • 16:24 22 Ocak 2021
  • Hukuk
KONYA - 2 kadını katleden, bir kadını ise katletme girişiminde bulunan failin yargılandığı davanın karar duruşmasında faile, 2 kez müebbet ve 18 yıl hapis cezası verildi.
 
Konya’nın Selçuklu ilçesinde 27 Haziran 2019 tarihinde komşusu Hacer Sarı’yı katletme girişiminde bulunan, Hacer’in çocukları Şeyma Sarı (25) ve Tuğba Sarı’yı (18) ise katleden Muzaffer Canpolat’ın yargılandığı davanın karar duruşması Konya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. “Kasten öldürme” suçundan 2 kez müebbet, “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan ise 15 yıla kadar hapsi istenen fail, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılırken, taraf avukatları ile Hacer Sarı’nın eşi Burhanettin Sarı duruşma salonunda hazır bulundu.
 
Mahkeme heyeti, faile “kasten öldürme” suçundan iki kez müebbet hapis, Hacer Sarı'yı ağır yaraladığı için de “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 15 yıl, “konut dokunulmazlığını ihlal” suçundan 2 yıl, 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanununa muhalefetten de 1 yıl hapis cezası ile 30 gün karşılığı olarak 600 TL para cezası daha verildi.  Failin cezasında indirim uygulanmadı.