Karakolda tecavüz şikayeti alınmadı

  • 13:33 25 Ocak 2021
  • Hukuk
 
 
İZMİR -  Konak’ta bir çocuğa cinsel istismardan yargılanan Bilal Sürer’in ilk duruşmasında konuşan çocuğun annesi D.G., kendisine yönelik tecavüz suçunun karakolda kayda geçmediğini dile getirdi. Failin tutuksuz yargılandığı dava, ileri bir tarihe ertelendi.
 
İzmir’in Konak ilçesinde 2020 Kasım’da yapılan şikayet sonucu çocuğa yönelik nitelikli cinsel istismar suçundan hakkında dava açılan Bilal Sürer’in ilk duruşması Bayraklı 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada tutuksuz olarak yargılanan sanık, sanık avukatı ve kendisi tecavüze, çocuğu cinsel istismara uğrayan D.G., Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.
 
Tutuksuz yargılanan sanığın olduğu salonda adres bilgisi verildi
 
Adres tespiti ile başlayan duruşmada tutuksuz olarak yargılanan sanık Bilal Sürer ile istismara maruz kalan çocuğun annesi D.G. hazır edildi. D.G.’nin faille aynı duruşmada olması nedeniyle adresini vermekte zorluk çekmesine karşın hakim ısrarla adres beyanı istedi.
 
Karakolda tecavüz suçu kayda alınmadı
 
 D.G., sanık Bilal Sürer’in önce çocuğuna istismarda bulunduğunu, ardından kendisini kesici aletle tehdit edip tecavüze maruz bıraktığını belirtti. Karakola başvurduğunda polis memurlarının tecavüze ilişkin ifadesini kayda geçirmediğini söyleyen D.G., sadece kızına yönelik cinsel istismardan dava açıldığını dile getirdi.
 
Sanık avukatı istismar ve tecavüz suçu için tanık talep etti
 
Tanık beyanıyla devam eden duruşmada tanık sıfatıyla dinlenen sanığın arkadaşı, D.G.’nin iftira attığını iddia etti. Sanık avukatı ise görgü tanığının olmadığını öne sürerek, hem çocuğa yönelik cinsel istismar hem de tecavüz fiillerinin işlenmediğini öne sürdü.
 
Sanığın uyuşturucu sattığı iddiası
 
D.G, ayrıca sanığın ve bir sonraki celsede dinlenecek olan tanığın uyuşturucu ticareti yaptığını beyan etti.
 
Duruşma yeni tanıkların dinlenmesi için 26 Nisan’a ertelendi.