Cinsel istismar failine 15 yıl hapis cezası

  • 19:33 26 Ocak 2021
  • Hukuk
 
HAKKARİ - Yüksekova ilçesinde çocuğuna cinsel istismarda bulunan M.A.D.’nin yargılandığı dava görüldü. Mahkeme faile, “Nitelikli cinsel istismar” suçundan 15 yıl evli olduğu kadına hakaret ettiği için de  3 ay hapis cezası verdi.
 
Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde 11 Kasım 2020 tarihinde  çocuğuna cinsel istismarda bulunan M.A. D.’nin yargılandığı davanın 4’ncü duruşması Yüksekova Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.  Sanık, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses Bilişim ve Görüntü Sistemi (SEGBİS) duruşmaya katılırken, çocuğun avukatları Ramazan Kurt ve Harika Günay Karataş’ta duruşmada hazır bulundu.
 
Duruşmada söz alan sanık M.A.D, bir önceki celsedeki savunmalarını yenileyerek tahliyesini talep etti.
 
Avukat savunmaların ardından mahkeme kararını verdi.  Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek M.A.D.’ye  “Nitelikli cinsel istismar” suçundan 15 yıl, sanığın cezaevinde telefon üzerinden evli olduğu kadına hakaret ettiği için de 3 ay hapis cezası verdi.
 
Öte yandan sanık M.A.D’nin yine cezaevinde evli olduğu kadını ve istismara maruz bıraktığı çocuğu şantaj ve tehdit etmişti. Buna ilişkinde ‘şantaj ve tehdit’ suçlarından da savcılık tarafından yeni bir soruşturma açıldı.