Cinsel istismar faili erkek tutuksuz yargılanmaya devam edecek

  • 17:00 13 Şubat 2018
  • Hukuk

 

BOLU - Özel ders verdiği çocuğu cinsel istismara maruz bırakan ve 15 yıla kadar hapis istemi ile tutuksuz yargılanan müzik öğretmeni Gökhan K.'nin görülen duruşmasında tutuksuz yargılanmasının devamına karar verildi. 
 
Bolu'da geçen yıl Ağustos ayında Gökhan K., isimli müzik öğretmeni özel ders verdiği kız çocuğunu cinsel istismara maruz bıraktı. Çocuğun durumu rehber öğretmenine anlatması ile açığa çıkan olayın ardından çocuğun ailesi polise giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Gökhan K., delil yetersizliği nedeniyle adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gökhan K. hakkında, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 
Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuksuz sanık Gökhan K., ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya çocuk, ailesi ve taraf avukatları katıldı. Aile ve çocuk Gökhan K.'den şikayetçi olduklarını belirtirken, duruşma mevcut delil durumunun yetersiz olması ve sanık avukatının savunma için ek süre talebi nedeniyle ertelendi. 
 
Ayrıca mahkeme heyeti, sanığa uygulanacak adli kontrol tedbirlerinin yeterli kalacağına kanaat getirerek, tutuksuz yargılanmasının devamına karar verdi.