Şeriat isteyen istismar failine iyi hal indirimi uygulanmasına itiraz!

  • 11:11 14 Şubat 2018
  • Hukuk

 

DİYARBAKIR -  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Remzi Atalay, cinsel istismar suçundan yargılanan ve şeriat mahkemesi kurulmasını isteyen A.B isimli erkeğe iyi hal indirim uygulanmasına itiraz etti. 
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyarbakır'da öğrencisi olan çocuğu cinsel istismara maruz bırakan ve mağdurun babasına , "Şeriata gidelim, cezam ölüm de olsa razıyım" diye mesaj çeken imam hatip lisesi öğretmeni A.B.'ye 'iyi hal indirimi' uygulanarak verilen 4 yıl 8 ay 7 gün hapis cezası kararına itiraz etti. Bakanlık avukatı Remzi Atalay, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi'ne gönderdiği istinaf dilekçesinde sanığın 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan cezalandırılması gerektiğini belirterek, kararın yasaya aykırı olduğunu söyledi.
 
Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesin'nce 4 yıl 8 ay 7 gün hapis cezasına çarptırılan A.B.'ye verilen cezaya itiraz eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Remzi Atalay, İstinaf Mahkemesi'ne gönderdiği dilekçesinde, sanık A.B.'ye 'nitelikli cinsel istismar' suçundan daha ağır ceza verilmesi gerektiğini ve  'sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı' suçundan alt sınırdan ceza verilip, iyi hal indirimi uygulanmasının, yasaya aykırı olduğunu belirtti. Remzi, kararın bozulmasını istedi.