Mülteci Film Festivali’nde seyircilerden Öykü Arin’e destek

  • 08:38 20 Nisan 2019
  • Kültür Sanat
İZMİR - Uluslararası Mülteci Film Festivali’nde seyirciler, Öykü Arin için bir video paylaşarak, kampanyaya destek çağrısı yaptı. 
 
İzmir’de devam eden 1. Uluslararası Mülteci Film Festivali’nde seyirciler, yarı uyumlu donör nakli olan Öykü Arin için bir video paylaştı. “Öykü Arin seni çok seviyoruz, yüreğimiz seninle” diyen seyirciler, dün Arin’in Annesi Eylem Şen’in yarı uyumlu nakil ameliyatından sonra devam eden bağış kampanyasını hatırlattı. 
 
Öykü Arin'e ilik nakli dün yapıldı
 
2018 yılı Kasım ayında Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan dört yaşındaki Öykü Arin'e, annesi Eylem Şen Yazıcı'dan yarı uyumlu ilik nakli dün gerçekleşti. Nakil sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan anne Eylem, "Çok güzel bir bahçeye tohum ekildi ve 20 gün içinde filizlenip Öykü Arin'in iliklerine yerleşmesini tüm kalbimle umut ediyorum" dedi. 
 
Yarın festivalin son günü
 
İzmir’deki mülteciler için çalışma yapan Halkların Köprüsü Derneği’nin düzenlediği 1. Uluslararası Mülteci Film Festivali yarın sona erecek. Festivalin son gününde İnsan Seli, Bir Sonraki İstasyon, Benim Kabem İnsandır, Welcome gösterilecek. Programda ayrıca yönetmenliğini Soner Sert’in yaptığı Hasta Bakıcı da gösterilecek. Gösterimin ardından Soner, seyircinin sorularını yanıtlayacak. Bir Sonraki İstasyon filminin gösterimi de yönetmeni Alla Arabi Katbi’nin katılımıyla gerçekleşecek.