Sur Çocuk Festivali ikinci gününde

  • 19:28 8 Haziran 2019
  • Kültür Sanat
DİYARBAKIR - Sur Çocuk Festivali’nde bugün de 7 ayrı yerde farklı saatlerde etkinlikler ve atölyeler gerçekleştirildi.  
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Sur Belediyesi, Diyarbakır Ticaret Odası, Önce Çocuklar Derneği, Lotus Genç Alan Derneği, Çocukça Çocuk Çalışmaları Derneği, Ekoloji Derneği, DSM, Med-Der, Laleş Sanat Evi, Amidar Kültür ve Sanat Topluluğu, ZimZim ve Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği’nin desteklediği “Sur Çocuk Festivali” dün Ben u Sen Burçları Parkı’nda düzenlenen etkinlikle başladı. 
 
Bugün de sabah saat 10.00’da başlayarak gün boyu devam eden etkinlikler ve atölyeler yapıldı. Cemilpaşa Konağı Kent Müzesi’nde Darbuka, Body Percusyon ve Boomwhackers atölyesi, Laleş Sanat Evi’nde resim, fotoğraf ve halk dansları atölyeleri, Dengbêj Evi’nde Stranbêj ve Enstrüman Tanıtım atölyesi, Sur Belediyesi Gençlik Evi’nde ise Çizgi Film atölyesi ile Pantomim Atölyesi yapıldı. 
 
Öte yandan ÇandAmed Kültür Sanat Merkezi’nde sinema gösterimi ve MA Music Orkestrası’nın konseri ile Amed Şehir Tiyatrosu’nda da tiyatro oyunları gerçekleşti. Atölyeleri gün boyu Sur Belediye eşbaşkanları Filiz Buluttekin ile Cemal Özdemir ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl eşbaşkanları ziyaret etti. ÇandAmed’de gerçekleşen konsere ise HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve HDP Diyarbakır İl, ilçe örgütleri katıldı. 
 
Festival yarın Cemilpaşa Konağı’nda devam edecek.