Diyarbakır’da Gezici Çocuk Tiyatrosu Günleri başlıyor!

  • 10:39 17 Temmuz 2019
  • Kültür Sanat
DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Gezici Çocuk Tiyatrosu Günleri düzenleyecek. Ankara, İzmir ve İstanbul’dan gelen grupların sahne alacağı festivalde Pandomim ile jonglör gösterimi de yapılacak.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gezici Çocuk Tiyatrosu Günleri başlıyor. 20 Temmuz'da Bismil ve Çınar’da açılışı yapılacaka tiyatro günleri, 26 Temmuz'da sona erecek. Tiyatro gösterimi; Diyarbakır'ın Merkez Yenişehir, Kayapınar ile Kocaköy, Eğil, Dicle, Çınar, Hazro, Ergani, Silvan, Lice, Kulp ve Bismil ilçelerinde izleyiciyle buluşacak ve her gün 2 ilçede gösteri düzenlenecek. 
 
Tiyatro günleri kapsamında, Zarfsız Kuşlar ve Kukla Mimdo’nun  Aradığı-Pandomin oyunu , Jonglör gösterisi olan Bingo Performans, Amed Şehir Tiyatrosu tarafından sergilenen Sê Ezezok, Begüm Ateş’in Mim gösterisi olan Beyaz Balon, Ertürk Erkeğin Jonglör Gösterisi, Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu’nun Qeşmer û Pêşmer,  Mim Gösterisi Lilitin Maceraları ve İleri Dönüşüm Atölyesi tarafından hazırlanan Hayal Et Dünya Değişsin izleyiciyle buluşacak.
 
Tiyatro günlerinin programı ise şöyle:
 
" * 20 Temmuz’da saat 19.30’da Ergani Gençlik Parkı’nda Zarfsız kuşlar Kukla ve Mim Evi Ekibi’nin Mimdo’nun aradığı-Pandomin oyunu, Jönglör Gösterisi olan Bingo performans, Amed Şehir Tiyatrosu tarafından sergilenen Sê Ezezok adlı tiyatro izleyicileriyle buluşacak.  Aynı gün ve aynı saate Bismil İlçesi Kardeşlik Parkı’nda Begüm Ateş’in Mim gösterisi olan Beyaz Balon, Ertürk Erkeğin Jönglör Gösterisi, Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu’nun Qeşmer û Peşmer’i izleyiciler ile buluşacak. 
 
* 21 Temmuz’da saat 19.30’da Lice Medeni Yıldırm Parkı’nda Zarfsız kuşlar Kukla ve Mim Evi Ekibi’nin Mimdo’nun aradığı-Pandomin oyunu , Jonglör Gösterisi olan Bingo performans, Amed Şehir Tiyatrosu tarafından sergilenen Sê Ezezok adlı tiyatro izleyicileriyle buluşacak.  Aynı gün ve aynı saate Dicle’de Belediye Park’ında Begüm Ateş’in Mim gösterisi olan Beyaz Balon, Ertürk Erkeğin Jönglör Gösterisi, Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu’nun Qeşmer û Peşmer’i izleyiciler ile buluşacak. 
 
* 22 Temmuz’da saat 19.30’da Kocaköy’ün Hewre Mahallesi’nde Zarfsız kuşlar Kukla ve Mim Evi Ekibi’nin Mimdo’nun aradığı-Pandomin oyunu , Jonglör Gösterisi olan Bingo performans, Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu’nun Qeşmer û Peşmer’i izleyicileri ile buluşacak.  Silvan Kültür Park’ta da aynı saate Begüm Ateş’in Mim gösterisi olan Beyaz Balon, Ertürk Erkeğin Jönglör Gösterisi, Amed Şehir Tiyatrosu tarafından sergilenen Sê Ezezok adlı tiyatro izleyicileriyle buluşacak. 
 
* 23 Temmuz’da Çınar’da Nujiyan Park’ında  Mim Gösterisi Lilitin Maceraları Jönglör Gösterisi olan Bingo performans, İleri Dönüşüm Atölyesi tarafından hazırlanan Hayal Et Dünya Değişsin izleyiciyle buluşacak. Hazro’nun Gözlü (Gomê Îndar) Mahallesi’nde  Begüm Ateş’in Mim gösterisi olan Beyaz Balon, Ertürk Erkeğin Jonglör Gösterisi, Amed Şehir Tiyatrosu tarafından sergilenen Sê Ezezok adlı tiyatro izleyicileriyle buluşacak. 
 
* 24  Temmuz’da Kulp’un Turgut Özal Park’ında Mim Gösterisi Lilitin Maceraları, Jonglör Gösterisi olan Bingo performans Amed Şehir Tiyatrosu tarafından sergilenen Sê Ezezok adlı tiyatro izleyicileriyle buluşacak. Begüm Ateş’in Mim gösterisi olan Beyaz Balon, Ertürk Erkeğin Jönglör Gösterisi İleri Dönüşüm Atölyesi tarafından hazırlanan Hayal Et Dünya Değişsin izleyiciyle buluşacak.
 
* 25 Temmuz’da Diyarbakır Newroz Park’ında saat 20.00’de Lilitin Maceraları, Jonglör Gösterisi olan Bingo performans Amed Şehir Tiyatrosu tarafından sergilenen Sê Ezezok adlı tiyatro izleyicileriyle buluşacak. Amed Ben û Sen Park’ında Begüm Ateş’in Mim gösterisi olan Beyaz Balon, Ertürk Erkeğin Jönglör Gösterisi İleri Dönüşüm Atölyesi tarafından hazırlanan Hayal Et Dünya Değişsin izleyiciyle buluşacak.
 
* Son gün 26 Temmuz’da Diyarbakır Tema Park’ta saat 20.00’de Mim gösterisi olan Beyaz Balon, Ertürk Erkeğin Jonglör Gösterisi İleri Dönüşüm Atölyesi tarafından hazırlanan Hayal Et Dünya Değişsin izleyiciyle buluşacak. Koşuyolu Parkı’nda ise Lilitin Maceraları, Jönglör Gösterisi olan Bingo performans Amed Şehir Tiyatrosu tarafından sergilenen Sê Ezezok adlı tiyatro izleyicileriyle buluşacak."