Koşuyolu açık hava etkinlikleri ikinci gününde

  • 08:40 22 Temmuz 2019
  • Kültür Sanat
DİYARBAKIR - DBB tarafından organize edilen Koşuyolu Açık Hava etkinlikleri, ikinci gününde MA Müzik Grubu’nun konseriyle devam etti. Yüzlerce kişi Mihemed Şêxo ve Aram Tigran’ın ezgileri eşliğinde halaylar çekti.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı’nın “Yaşam bizim söz bizim” şiarıyla düzenlediği Koşuyolu Parkı Açık Hava etkinlikleri, ikinci gününde devam etti. Etkinliğe, Halkların DEmokratik Partisi (HDP) milletvekilleri ve belediye eşbaşkanlarının yanı sıra yüzlerce kişi katıldı. 
 
Etkinlikte, “Kültür ve toplum sosyolog” konulu panelin düzenlenmesi beklenirken, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne bildirim yapılmaması nedeniyle gerçekleşmedi. Panelin önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor. 
 
MA Müzik gençleri coşturdu 
 
Etkinlik, MA Müzik Grubu’nun sahne almasıyla başladı. MA Müzik Grubu, Kürt müziğinde önemli bir yer edinen sanatçılar Mihemed Şêxo ve Aram Tigran’ın şarkılarını seslendirdi. Şarkılara eşlik eden gençler, coşkuyla halaylar çekti. 
 
Etkinlik sırasında yaşanan elektrik kesintisi üzerine, MA Müzik Grubu kitleyle birlikte şarkılarını söylemeyi sürdürdü. Kısa bir süre sonra giderilen elektrik kesintisiyle, gençler halay çekmeye devam etti. Etkinlik, gençlerin “Diren ha Diyarbekir” sloganlarıyla sona erdi. Etkinlikler kapsamında Çarşamba günü Çocuk Film Gösterimleri düzenlenecek. 
 
Önümüzdeki hafta sonu ise “Dünden bugüne antik kent Hasankeyf” konulu panel ve “Suyun ölüm tarihi” belgeselinin gösterimi yapılacak.