Kızıltepe'de çocuklar için Kürtçe dublajlı film gösterildi

  • 10:34 8 Ağustos 2019
  • Kültür Sanat
MARDİN - Kızıltepe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Açık Hava Film Günlerinde “Pinokyo” ve “Annemin Şarkısı” gösterimi yapıldı. Çocuklar için gösterilen Kürtçe dublajlı “Pinokyo” çizgi filmi yoğun ilgi gördü.  
 
Mardin’de Kızıltepelilerin yaz akşamlarında keyifli vakit geçirmeleri için Kızıltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce ücretsiz olarak başlatılan Açık Hava Film Günleri ikinci günde devam etti. Her gün 3 mahallede kurulan dev ekranlardan gerçekleştirilen film günlerinin ikinci gününde Tepebaşı, Ersoylu ve Atatürk mahallerinde film gösterimleri yapıldı. “Annemin Şarkısı” ve Kürtçe dublajlı çocuklar için animasyon filmi olan “Pinokyo” çizgi filminin gösterimleri yoğun ilgi gördü. Film öncesi Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz ve Belediye Meclis üyeleri tarafından çocuklara patlamış mısır ve içecekler ikram edildi.
 
Eşbaşkan çocukların arasına karıştı
 
Sıcak yaz akşamlarına keyif katan “Açık Hava Film Günleri” etkinliğine gösterilen ilgi her geçen gün daha da artarken, Kürtçe dublajlı “Pinokyo” filmine katılan yüzlerce çocuk patlamış mısır eşliğinde film izleyerek keyifli vakit geçirdi. Nilüfer ve meclis üyeleri de çocukların arasına karışarak, çocuklarla birlikte çizgi filmi izledi. Film izleyen çocuklar, açık alandaki portatif sandalyelerin dolması üzerine filmleri çimlerin üzerinde izledi. İlk kez açık havada film izleyen çocuklar, filmin bitiminden sonra alkışlarla ayrıldı.
 
Çocukların ve ebeveynlerin yoğun ilgi gösterdiği film günleri bugün de Cumhuriyet, İpek ve Koçhisar mahallerinde devam edecek.