Cizre ve İdil’de kültür-sanat etkinlikleri başladı

  • 08:49 14 Eylül 2019
  • Kültür Sanat
ŞIRNAK - HDP’li Cizre Belediyesi, 3 gün sürecek olan Kültür ve Sanat Günleri etkinliğini başlatırken, HDP’li İdil Belediyesi de 3 günlük tiyatro, sinema ve konser günleri etkinliklerini başlattı. 
 
Şırnak’ta Halkların Demokratik Partisi (HDP) Cizre Belediyesi tarafında 3 gün sürecek olan Kültür ve Sanat Günleri etkinliğinin startı verildi. Etkinlik, Van’dan gelen Mencel Tiyatro ekibi, “Zargotin Zêrgotin e” adlı oyunu Cizre Belediyesi önünde sahneledi. Etkinliğe Cizre Belediye eşbaşkanları Berivan Kutlu ile Mehmet Zırığ, HDP-DBP yöneticileri ve yüzlerce kişi katıldı. 
 
Çetoyê Zêdo tarafından uyarlanan, yönetmenliğini Nazmi Karaman’ın yaptığı “Zargotin Zêrgotin e” adlı tek perdelik müzikal komedi oyununa, izleyiciler yoğun ilgi gösterdi. Tiyatro gösterimi kahkahalar eşliğinde sürerken, oyun bitiminde halk ıslık ve alkışlar çaldı.     
 
İdil’de de Tiyatro, Sinema ve Konser Günleri başladı
 
Aynı zamanda HDP’li İdil Belediyesi de 3 gün sürecek olan tiyatro, sinema ve konser günlerini başlattı. Etkinliğin startı “Tenê Ez” isimli tiyatro ile Belediye Tiyatro Salonu’nda verildi. Burada da etkinliğe İdil Belediye Eşbaşkanları Songül Erden ve Murat Şen, HDP-DBP ilçe yönetimi ile çok sayıda kişi katıldı.
 
Etkinliğe katılan halk yoğun ilgi gösterirken, tiyatro gösterimi alkışlarla son buldu.