Cizre ve İdil’de kültür-sanat etkinlikleri ikinci gününde devam etti

  • 08:15 15 Eylül 2019
  • Kültür Sanat
ŞIRNAK - HDP’li Cizre Belediyesi’nin başlatmış olduğu Kültür ve Sanat Günleri ile İdil Belediyesi’nin başlatmış olduğu Tiyatro, Sinema ve Konser Günleri ikinci gününde devam etti.
 
Şırnak’ta Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Cizre Belediyesi tarafında 3 gün sürecek olan Kültür ve Sanat Günleri etkinliği ikinci gününde devam etti. Etkinlik ikinci gününde, Amed Şehir Tiyatrosu oyuncusu Özcan Ateş başından geçen olayları oynadığı “Dawiya Dawî (Eninde Sonunda)” adlı stand-up gösterisi ile Cizre Dengbêj Evi’nde devam etti. Etkinliğe Cizre Belediye Eşbaşkanları Berivan Kutlu ile Mehmet Zırığ, Silopi Belediye Eşbaşkaları Adalet Fidan ve Süleyman Şavluk,  HDP-DBP yöneticileri ve çok sayıda kişi katıldı. Bir saat süren oyun büyük bir ilgi ile izlenirken, alkışlarla son buldu.
 
İdil’de etkinlikler sinema gösterimi ile devam etti
 
HDP’li İdil Belediyesi’nin başlattığı ve 3 gün sürecek olan Tiyatro,Sinema ve Konser Günleri de ikinci gününde devam etti. Etkinliklerin ikinci gününde “Meş” adlı film izleyici ile buluştu. Tiyatro salonunda yapılan etkinliğe İdil Belediye Eşbaşkanları Songül Erden ve Murat Şen, HDP-DBP ilçe yönetimi ile çok sayıda kişi katıldı.
 
Etkinliğe halk yoğun ilgi gösterirken, film gösterimi alkışlarla son buldu.