Nusaybin'de üç yıl aradan sonra halk konseri

  • 08:42 16 Eylül 2019
  • Kültür Sanat
MARDİN - Nusaybin Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür-Sanat Günleri sona ererken etkinliklerin son gününde üç yıl aradan sonra ilk kez halk konseri verildi.
 
Mardin’in Nusaybin ilçe Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür-Sanat Günleri birden fazla sanatçının katıldığı halk konseri ile sona erdi. Tiyatro ve açık hava sinema etkinliklerinin düzenlendiği günlere halk çok yoğun ilgi göstermişti. Mittani Kültür Merkezi’nde yapılan halk konseri ile sona eren sanat günlerinde Nusaybin halkı üç yıl aradan sonra düzenlenen konerde eğlenceli zamanlaar geçirdi.
 
Akşam saatlerinde yapılan konserde sözü ilk olarak Nusaybin Belediyesi eşbaşkanları Semire Nergiz ve Ferhat Kut aldı. Eşbaşkanlar yaptıkları kısa açıklamada, bu tür etkinliklerin devam edeceğini ve halkın özlem duyduğu eski döneme geri dönüleceğini vurguladı. 
 
Halk keyifli dakikalar yaşadı 
 
Konuşmanın ardından sahneye sırasıyla Grup Avesta, Mehmet Atlı ve Deniz Esmer adlı sanatçılar çıktı. 7'den 70’e Nusaybin halkının katıldığı konserde halk keyifli anlar yaşadı. Coşkunun bir an olsun eksik olmadığı konser alanı son dakikaya kadar boşalmadı. Sanatçıların seslendirdiği şarkılar ardından Kültür-Sanat Günleri sona erdi.