Kadın Yönetmenler Festivali İzmir’de gerçekleşecek

  • 17:42 21 Şubat 2020
  • Kültür Sanat
İZMİR - Kadın Yönetmenler Festivali, ‘Her kadın başka hayaller kurar’ temasıyla 29 Şubat-5 Mart tarihleri arasında İzmir Buca’da gerçekleşecek.
 
Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan Kadın Yönetmenler Festivali, ‘Her kadın başka hayaller kurar’ temasıyla İzmir Buca’da gerçekleşecek. Festival, 29 Şubat-5 Mart tarihleri arasında Buca Tarık Akan Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek.6 gün sürecek olan festivalin programında 37 film gösterimi, 7 atölye etkinliği ve 2 panel yer alıyor.
 
56 kadın yönetmenin 80 filmle başvurduğu festival kapsamında seçkiye giremeyen filmler için de “Face to Face” (Yüz Yüze) bölümü dikkat çekiyor. Akademisyenler, sinema yazarları ve yönetmenlerden oluşan kurul, “Face to Face” bölümüyle seçilmeyen filmlerin gerekçelerini açıklayarak, genç sinema öğrencilerinin üretimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.
 
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Değişim Liderleri Derneği ve WMC Turkey (Kameralı Kadınlar) işbirliğiyle düzenlenen festivalin direktörlüğünü üstlenen isim ise Yönetmen Gülten Taranç.