Müzede Sahne ‘Topyekûn kadın’ temasıyla perde diyecek

  • 13:14 28 Temmuz 2020
  • Kültür Sanat
İSTANBUL - Sakıp Sabancı Müzesi tarafından 7-15 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Müzede Sahne’ etkinliğinin 4’üncüsü gerçekleştirilecek. ‘Adı Sanı İsmi Cismi’ isimli etkinlik, artan kadına şiddete dikkat çekiyor.
 
Sakıp Sabancı Müzesi tarafından 4’üncüsü 7-15 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Müzede Sahne’ etkinliği, özellikle karantina sürecinde artan kadına yönelik şiddete ve kadın katliamlarına dikkat çekmeyi amaçlayarak, ‘Adı Sanı İsmi Cismi’ başlığıyla topyekûn kadın temasıyla gerçekleştirilecek.
 
Müzede Sahne programında, Altıdan Sonra Tiyatro’dan Burak Çöllü’nün yazığı ‘Nihayet Makamı’, Mek’an Tiyatro’dan Şamil Yılmaz’ın yazıp yönettiği ‘Dansöz’, Tiyatro Hemhal’den Hakan Emre Ünal’ın yazıp yönettiği ‘Tırnak içinde Hizmetçiler’, Tiyatro 11’den Füsun Demirel’in çevirip yönettiği Dario Fo’nun ve Franca Rame’nin ‘Şişman Güzeldir’ gibi birçok gösteri izleyiciyle buluşacak.
 
Kadınlar panel düzenleyecek
 
Bunların dışında,Susma Bitsin, Mor Çatı ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun yer alacağı paneller de ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 önlemleri doğrultusunda sosyal mesafe kurallarına uyularak düzenlenecek etkinliğin biletleri sınırlı sayıda satışa çıkacak. Bazı oyunlar ise gösterimlere eş zamanlı çevrimiçinde de biletle izlenebilecek.