Feminerva yeni yazarlarını bekliyor

  • 16:52 11 Ocak 2018
  • Kültür Sanat

 

İSTANBUL - Kampüs Cadıları'nın hazırladığı kadın dergisi Feminerva’nın emekçilerinden Hatice Göz, derginin 3'üncü sayısı için tüm kadınları dergi için yazmaya çağırıyor.
 
Üniversiteli genç kadınların kurduğu Kampüs Cadıları'nın hazırladığı Feminerva dergisi, kadına dair hemen her konuya dokunmaya devam ediyor. 3 aylık periyotlarla okuyucuyla buluşan feminist derginin ilk sayısı yaz aylarında çıkmıştı. İkinci sayısı ise Kasım 2017'de okuyucu ile buluştu. Yeni sayının dosya konusunu “Eğitimde cinsiyetçi dönüşüm” gündeme taşınırken, çocuğa yönelik cinsel istismar konusu da dergide yer bulan konulardan oldu. Derginin 3'üncü sayısı içinse şimdiden hazırlıklar başladı. 
 
Kampüs Cadıları'ndan Feminerva'nın emekçisi Hatice Göz, yeni sayının yine kadınlar için önemli gündemlere ışık tutacağını belirtti. Feminerva'nın pratik hatta mücadele yürütürken bunu yazıya dökme sorununa cevap olduğunu söyleyen Hatice, derginin özellikle bütün genç kadınların kendilerine dair yazılar bulabileceği bir ortak nokta olmasını istediklerini ifade etti. Tüm kadınları da dergiye yazmaya çağıran Hatice, “Derginin sayfaları, 'Ben bu konuda yazmak istiyorum' diyen her kadına açık. Özellikle genç kadınları dergimize yazı yazmaya davet ediyoruz” dedi.