Fotoğrafçı ve yazar kadınlardan 'Çağrışımlar' sergisi

  • 08:38 11 Mart 2018
  • Kültür Sanat

 

İSTANBUL - 36 kadının 36 kadın fotoğrafçının fotoğrafları üzerine yazdığı yazılar ve fotoğrafların yer aldığı Çağrışımlar isimli sergi, Kadıköy'deki Mecra'da sanatseverlerle buluştu. Sergi 23 Mart'a kadar açık.   
 
"Mecrada Kadın Buluşması" etkinliği kapsamında yazar ve fotoğrafçı 72 kadın, Çağrışımlar adlı sergide İstanbul Kadıköy'de bulunan Mecra isimli mekanda buluştu.  Çok sayıda sanatseverin yoğun ilgi gösterdiği serginin açılışında konuşan fotoğrafçı Hale Güzin Kızılaslan, serginin yapılma amacının fotoğrafçıların bir araya gelmesi olduğunu belirterek, bunun devamının gelmesinin istendiğine dikkat çekildi.
 
Kitap ve blog da hazırlanacak
 
Yaklaşık 10 gün boyunca bu sergiyi hazırlamak için çalıştıklarını söyleyen Hale, "Kadın fotoğrafçılar olarak meramımızı anlatmak ve işlerimizi görünür kılmak istiyorduk. Geçen yıl Diyarbakır'da bir araya gelmiştik. Orada bu günleri tartışmıştık, kendi aramızda nasıl bir araya geleceğimizi konuşmuştuk? Bu ilk çalışma bundan sonra belki farklı farklı yerlerde gösterilebilir. Önümüzdeki günlerde kitap ve blog hazırlanması gibi düşüncelerimiz var" diye konuştu.  
 
Sergi, 23 Mart'a kadar sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 
Sergide yer alan fotoğrafçıların isimleri şöyle: Arzu Filiz Güngör, Ayla Onat, Aylin Kızıl, Barbara Yoaf Karyo, Cansu Alkaya, Cansu Yıldıran, Çiğdem Namlı, Çiğdem Üçüncü, Damla Atak, Defne Sesin Okay, Desislava Şenay Martinova, Dilara Kızıldağ, Esra Özgüroğlu, Fatma Çelik, Figen Ekti, Gülnaz Bingöl, Gülşin Ketenci, Günseli Baki, Hale Güzin Kızılaslan, İlknur Can, Jivan Güner, Laleper Aytek, Meltem Ulusoy, Merve Seçkin, Nomi D'ozho Naaye, Özge Sebzeci, Sedef Özge, Semra Yeşil, Serpil Polat, Serra Akcan, Sezgi Abalı, Simru Hazal Civan, Sine Boran Art, Sinem Parlak, Şehlem Kaçar ve Tuğçe Yaman.
 
Yazarlar ise; Aksu Bora, Aslı Aydınalp, Ayşe Yılmaz, Banu Uzpeder, Bingöl Elmas, Binnur Aloğlu, Denef Huvaj, Dilek Sever, Elif Gamze Bozo, Ezgi Polat, Fatma Taşlı Tunç, Feryal Saygılıgil, Gözde Orhan, Gülseren Yoleri, İlkay Yılmaz, Karin Karakaşlı, Leyla Alp, Leyla Toprak, Mehveş Evin, Melike Uzun, Mine Söğüt, Nilgün Şafak Şener, Nuray Sakarya, Nurcan Baysal, Özen Meral Uç, Özge Calafato, Pınar Öğünç, Roza Metina, Sema Kaygusuz, Sema Yakar, Sevda Turgut, Sevecen Tunç, Teodora Hacudi, Vildan Tüfekçioğlu, Yonca Güneş ve Zeyno Esmeray.