55'inci Ulusal Yarışma Onur Ödülü Ayla Algan’a verilecek

  • 12:49 12 Eylül 2018
  • Kültür Sanat
İSTANBUL - 55'inci Ulusal Yarışma kapsamında verilecek Onur ve Emek Ödülleri'nin sahipleri belirlenirken, bu yılki Onur Ödülü'nü Ayla Algan’a verilecek. 
 
Uluslararası Antalya Film Festivali'nin ulusal yarışma bölümünü çıkartması ardından bir grup sinemacı tarafından başlatılan Ulusal Yarışma kapsamında verilen Onur ve Emek Ödüllerinin sahipleri belirlendi. 30 Eylül - 4 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 55'inci Ulusal Yarışma kapsamında verilecek ödüller kapanış töreninin yapılacağı Cahide Müzikhol'da düzenlenen törenle verilecek. 55. Ulusal Yarışma, cesur rol seçimleri, karakterlere kattığı derin ve dokunaklı yaklaşımı, eğitmen olarak oyunculuğa yaptığı katkı sebebiyle bu yılki Onur Ödülü'nü Ayla Algan’a verecek.
 
Teşekkür plaketi
 
Ulusal Yarışma’da bu yıl ayrıca kariyerlerinde yüzden fazla filme imza atarak Türkiye sinemasının bütününde büyük emeği geçmiş isimler; Aram Gülyüz, Atıf Yılmaz, Çetin İnanç, Nejat Saydam, Oğuz Gözen, Orhan Elmas, Osman Fahir Seden, Semih Evin, Sırrı Gültekin, Ülkü Erakalın, Yavuz Figenli ve Yücel Uçanoğlu’ya teşekkür plaketi verilecek. 
 
1999’dan bu yana Antalya Film Festivali’nde Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği (ÇASOD) tarafından verilen Yıldırım Önal Anı Ödülü geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ulusal Yarışma kapsamında verilecek. Bu seneki Yıldırım Önal Anı Ödülü, tiyatro ve sinema sanatçısı, Ortaoyuncular Tiyatro Topluluğu’nun kurucusu Ferhan Şensoy’a verilecek.