'Kadınlar yaşasın diye' sahne aldılar

  • 09:16 4 Ocak 2019
  • Kültür Sanat
İSTANBUL- "Kadınlar Yaşasın Diye" sloganıyla Kadıköy Sahne'de çok sayıda kadın sanatçı sahne alarak, kadın katliamlarına karşı dayanışma mesajı verdi. 
 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP) "Kadınlar Yaşasın Diye" sloganıyla Kadıköy Sahne'de dün gece dayanışma konseri düzenledi. Sanatçılar Melis Danışment, Deniz Tekin, Nilipek, Özge Fışkın, Pinhani ve Can Güngör'ün sahne aldığı konserde, kadın dayanışması damgasını vurdu.
 
Sahneye çıkan Melis Danışment, erkek şiddetiyle hayatını kaybeden kadınlar için bir araya geldiklerini kaydederek, "Onların özgür olması için bir aradayız. Ne kadar güçlü olduğumuzu göstermek için buradayız" dedi.
 
'Her yerde buluşacağız'
 
Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan KCDP İstanbul Sözcüsü Genel Temsilci Gülsüm Kav ise bu konserde buluşmanın büyük teselli ve moral olduğunu ifade etti. Ankara'da, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi Hasan İsmail tarafından kampüs içinde bıçaklanan ve silahla vurularak katledilen Akademisyen Ceren Damar'ı anan Gülsüm, şöyle devam etti: "Erkek şiddeti bugün bir can daha aldı. Biz asla pes etmeyeceğiz. Ceren Damar için de buradayız öldürülen bütün kadınlar için burada olacağız. Derdimizi anlatmak için her yerde buluşacağız ve kadın cinayetlerini durduracağız."
 
Konuşmanın ardından konser sanatçıların söylediği şarkılarla sona erdi.