Leyla’nın ailesinden ‘doktor ihmali’ iddiasıyla suç duyurusu

  • 12:06 4 Şubat 2019
  • Sağlık
ADANA - Burun ameliyatından sonra komaya giren Leyla Sönmez hayatını kaybederken, ailesi, doktor ihmali iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
 
Adana'da özel bir hastanede yapılan burun eti ameliyatından sonra fenalaşan, 3 gün sonra da yoğun bakım ünitesine alınan 24 yaşındaki Leyla Sönmez hayatını kaybetti. Gece uyurken nefes darlığı çektiği için kentteki özel bir hastanede 29 Ocak günü burun eti ameliyatı olan Leyla, operasyonun ardından alındığı odada fenalaştı. Leyla'nın sağlık durumundan endişelenen ailesi, doktora ve hemşirelere haber verdi. Doktorların, "Kızınız naz yapıyor. Bir şeyi yok. Yakında taburcu edeceğiz" sözleri üzerine aile, Leyla’nın iyileşmesini bekledi. Fakat Leyla'nın durumu daha da ağırlaştı.
 
Doktorlar hakkında suç duyurusu
 
Ameliyattan 3 gün sonra fenalaşıp Adana Şehir Hastanesi'ne nakledilen Leyla, buradan da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Leyla'nın duran kalbi, doktorların müdahalesiyle yeniden çalıştırıldı. Yoğun bakım servisine alınan Leyla'nın iç organlarının da iflas ettiği tespit edildi. Yoğun bakım ünitesinde 2 gün yaşam savaşı veren Leyla yaşamını yitirdi. 
 
Leyla’nın ölümünde ameliyatta görevli doktorun ihmali olduğunu iddia eden ailesi, avukatları aracığıyla suç duyurusunda bulundu.