Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde aylardır başhekim yok!

  • 11:17 18 Aralık 2017
  • Sağlık

 

DİYARBAKIR- Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir yıldır Başhekim atamasının yapılmadığı, görevin vekaleten yürütüldüğü ortaya çıktı
 
Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bir yıldır Başhekim atanmadığı ortaya çıktı. Hastanede yaşanan hasta yoğunluğundan ise en çok hamile ve doğum yapan kadınların etkilendiği öğrenildi. Hastanede ayrıca hasta raporlarının imzalanmadığı, imzalanması durumunda ise işlemlerin günlerce sürdüğü ileri sürüldü.
 
Temizlik ve hasta hizmeti aksıyor       
 
Temizlik malzemesi sorunununda yaşandığı hastanede hastalar ve personel arasında tartışmaların yaşandığı öğrenildi. Hastane yönetimi tarafından alınan kararların ise başhekim olmaması nedeniyle bazen aylarca beklediği ve vekaleten bakan hekimler tarafından incelenerek imzalandığı belirtildi. 
 
2 yıldır kantin ihalesi yapılmıyor
 
Öte yandan şehrin dışında bulunan hastanede iki yıldır kantin bulunmadığı, hasta yakınlarının dışarıdan yiyecek ve içecek almak zorunda kaldıkları öğrenildi. 
İddiaları sormak için aradığımız Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Doktor Sait Avar ise, "Başhekimin olmadığı ibaresi doğru değildir. Haziran ayından bu yana vekaleten bakan hekimler var. Bu hafta içi de yeni atanan başhekim görevine başlayacak" iddiasında bulundu.