Göreve başlayacak denilen başhekim hala yok

  • 09:52 11 Ocak 2018
  • Sağlık
DİYARBAKIR - Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir yıldır başhekim atanmadığı ortaya çıktı. 
 
Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bir yıldır başhekim atanmadığı ortaya çıktı. Hastanede yaşanan hasta yoğunluğundan ise en çok gebe ve doğum yapan kadınların etkilendiği öğrenildi. Hastanede ayrıca hasta raporlarının imzalanmadığı, imzalanması durumunda ise işlemlerin günlerce sürdüğü ileri sürüldü.  
 
Temizlik ve hasta hizmeti aksıyor    
    
Temizlik malzemesi sorununda yaşandığı hastanede hastalar ve personel arasında tartışmaların yaşandığı öğrenildi. Hastane yönetimi tarafından alınan kararların ise başhekim olmaması nedeniyle bazen aylarca beklediği ve vekâleten bakan hekimler tarafından incelenerek imzalandığı belirtildi.  
 
2 yıldır kantin ihalesi yapılmıyor 
 
Öte yandan şehrin dışında bulunan hastanede iki yıldır kantin bulunmadığı, hasta yakınlarının dışarıdan yiyecek ve içecek almak zorunda kaldıkları öğrenildi. 
 
18 Aralık 2017 tarihinde iddiaları sormak için aradığımız Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü'nden Dr.Sait Avar,  "Başhekimin olmadığı ibaresi doğru değildir. Haziran ayından bu yana vekâleten bakan hekimler var. Bu hafta içi de yeni atanan başhekim görevine başlayacak" iddiasında bulunmuştu.