AKP’li başkanın ilk icraatı: Belediyeyi köyüne taşıdı

  • 09:10 22 Nisan 2019
  • Siyaset
ŞIRNAK - Başverimli beldesinde seçilen AKP’li belediye başkanı Medeni Tatar, evine uzak olan belediyeyi kendi köyüne taşıdı. AKP’li başkan, belediyenin eşyalarını aylık 58 bin lira  kira bedeli ile yakınlarının dükkanına taşıdı.
 
31 Mart yerel seçimlerinde binlerce asker ve polisin oylarının taşınması ile gündeme gelen Şırnak’ta seçilen AKP’li belediye başkanları, ilk icraatlarına başladı. AKP’ye geçen belediyelerden biri olan Silopi’ye bağlı Başverimli Belde Belediyesi’ni AKP'li  Medeni Tatar  köyüne taşındı.Medeni Tatar’ın belediye binasının  kendisine uzaklığı gerekçesiyle eşyaları evine yakın akrabalarının dükkânlarına taşıdığı belirtildi. 
 
Akrabalarına 58 bin TL ödüyor
 
Başköy ve Verimli isimli iki büyük köyden oluşan beldenin belediye binası Başköy’de bulunuyor. Medeni’nin evi ise Verimli köyünde. Medeni’nin bu nedenle eşyaları Başköy’den Verimli’ye taşıması halkın tepkisine neden oldu. Eşyalar akrabalarına ait dükkanlara taşınırken, aylık 58 bin TL kira verildiği aktarıldı.  
 
Belediye binasına ne olacağı belirsiz!
 
Belde halkı, belediye binasına ne olacağını sorarken, kayyım atanan belediyenin seçimden önce sosyal medya hesabından yapılan şu paylaşım dikkat çekti: “Sorun çıkaran belediyeden sorunları çözen belediyeye geçiş. Bugün yapılan toplantıda belediye başkanımız öncelikli ve ivedilikle çözülmesi gereken sorunlara değinmiştir. Tabi ki sadece bunlarla sınırlı kalmayacaktır. Beldemizin tüm sorunlarını çözmek için gece gündüz demeden bıkmadan usanmadan yorulmadan çözmek için mücadele edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Hep beraber güzel hizmetlerde buluşmak umuduyla…”