Parlamenterler Arası Birlik Heyeti HDP’yi ziyaret etti

  • 13:18 11 Haziran 2019
  • Siyaset
ANKARA - Parlamenterler Arası Birlik Heyeti’ni kabul eden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, görüşmenin anlamlı olduğunu belirterek, “Özellikle demokratik siyaset üzerinde bu kadar yoğun baskılar olan bir dönemde yaşadığımız sorunları sizinle paylaşacağız” dedi.
 
Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı Parlamenterler Arası Birlik Heyeti, Meclis’te grubu bulunan partileri ziyaret etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen CHP ve İYİ Parti ziyareti sonrası heyet, Halkların Demokratik Partisi’ni (HDP) ziyaret etti. HDP Grup Yönetim Toplantı Salonu’nda yapılan görüşmede HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile HDP Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Başkan Yardımcısı Hişyar Özsoy yer aldı. 
 
‘Yılmadan mücadele ediyoruz’
 
Heyete ziyaretleri için teşekkür eden Pervin, görüşmenin çok anlamlı olduğunu söyledi. Pervin, birçok milletvekili cezaevinde olan ve birçoğu hakkında dava açılan bir parti olarak heyeti ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Pervin, “Özellikle demokratik siyaset üzerinde bu kadar yoğun baskılar olan bir dönemde yaşadığımız sorunları sizinle paylaşacağız. Türkiye’de yaptığımız siyaset çerçevesinde birçok sorunla karşı karşıya kaldığımızı ve bu sorunlar karşısında yılmadan mücadele ettiğimizi de belirtmek isterim” dedi. 
 
‘Komite her dosya ile ayrı ayrı ilgileniyor’
 
Heyet ise amaçlarının şu anda Parlamenterler Birliği’nin İnsan Hakları Komitesi önünde 61 dosya olduğunu ve bu dosyalar için daha net bir bilgi elde etmek için ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Komitenin her bir dosya ile ayrı ayrı ilgilendiğini kaydeden heyet, daha iyi bilgi ve iyi karar vermek için bu görüşmelerin önemine değindi.
 
Açıklamalar ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.