HDP kayyım raporunu 20 Kasım'da açıklayacak

  • 09:33 16 Kasım 2019
  • Siyaset
DİYARBAKIR - HDP Genel Merkezi, belediyelere atanan kayyımlara ilişkin hazırladığı detaylı raporu 20 Kasım’da kamuoyuna duyuracak. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi, partilerinin yönetiminde olan belediyelere atanan kayyımlara ilişkin rapor hazırladı. Rapor, Ankara’daki Hilton Otel’de 20 Kasım’da yapılacak toplantıyla kamuoyuna açıklayacak. Toplantıya, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) eşbaşkanları Leyla Güven ve Berdan Öztürk, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüleri Gülistan Kılıç Koçyiğit ve Sedat Şenoğlu, HDP MYK ve PM üyeleri, Kadın Meclisi Koordinasyonu, HDP il eşbaşkanları, HDP’li vekiller, il genel meclis başkanları, belediye eşbaşkanları, HDP bileşenleri, HDP’nin ittifak kurduğu partilerin temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, emek örgütlerinin temsilcileri, aydın ve yazarların yanı sıra yabancı temsilciler katılacak. 
 
1978’den bugüne kadar yerel yönetim deneyimi ile 2016 ile 2019 yılları arasında HDP’li belediyelerin yaptığı hizmetlerin anlatılacağı toplantıda, kayyım politikalarına karşı HDP’nin yaptığı eylem ve etkinler aktarılacak. 
 
Toplantıda, HDP’li belediye eşbaşkanları adına yerine kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk kısa bir konuşma yapacak. 
 
Toplantıda HDP milletvekilleri ve belediye eşbaşkanlarının, Meclis ve belediyelerden çekilme konusunda da görüş belirtilecek. 
 
Toplantıda, HDP Eş Genel Başkanları’nın yapacağı kısa konuşmalarının ardından hazırlanan rapor kamuoyuna açıklanacak.