HDP 3’üncü Olağan Büyük Konferansı halaylarla başladı

  • 10:45 24 Ocak 2020
  • Siyaset
ANKARA - HDP’nin “Daha güçlü HDP daha güçlü mücadele” şiarıyla gerçekleştirdiği 3’üncü Olağan Büyük Konferansı halaylarla başladı.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) 3’üncü Büyük Konferansı, “Daha güçlü HDP daha güçlü mücadele” şiarıyla Ankara’da gerçekleştiriliyor.
 
HDP’nin bir süredir yerellerde yürüttüğü tartışmalar iki gün boyunca konferansta tartışılacak. Konferanstaki tartışma ve karar tasarıları da HDP’nin şubat ayında gerçekleştireceği 4’üncü Kongresi için ön açıcı olacak. Konuşmaların ardından konferans, basına kapalı olarak gerçekleştirilecek ve iki gün boyunca iç tartışmalar yürütülecek. Konferansının sonunda sonuç bildirgesi yayınlanacak.
 
HDP, konferans ve kongre sürecinde, “Üçüncü yol siyaseti ve demokratik cumhuriyet” fikriyatının kadrolarını oluşturmayı amaçlıyor.
 
Konferans halay ve horonlarla başladı
 
Yoğun katılımın olduğu konferansa, HDP’nin bütün bileşen yapısı katılım gösterdi. Konferansın yapılacağı salona Türkçe ve Kürtçe pankartlar asıldı. Konferansa katılan yurttaşlar ve delegeler müzik eşliğinde halay ve horonlar çekti.
 
Konferansta Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Canan Yüce, Devrimci Parti Genel Başkanı Elif Torun Öneren,  HDK Eşsözcüsü İdil Uğurlu ve çok sayıda parti ve kurum temsilcisi katıldı.