HDP'den yaşamını yitiren Helin Bölek için anma çağrısı

  • 17:35 3 Nisan 2020
  • Siyaset
ANKARA - HDP Örgütlenme Komisyonu il ve ilçe örgütlerine gönderdiği genelge ile Helin Bölek’i anma çağrısı yaptı.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Örgütlenme Komisyonu Eşsözcüleri Özlem Gündüz ve Alican Önlü, il ve ilçe örgütlerine genelge gönderdi. Genelgede, ölüm orucunun 288'inci gününde yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi Helin Bölek'in anılması için HDP örgütlerinin saat 20.00’de mum yakması ve Grup Yorum şarkıları çalması çağrısı yapıldı.
 
Genelgede şu ifadeler yer aldı: “Ölüm orucunun 288’inci gününde hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi Helin Bölek’i saygı ve minnetle anıyoruz. Başta ailesi olmak üzere Grup Yorum üyelerine, direnen bütün kadınlara ve halklarımıza başsağlığı diliyoruz. Halklarımızın, bütün il ve ilçe örgütlerimizin, PM ve MYK üyelerimiz ile parti üyelerimizin, akşam saat 20.00’de yaptığımız kayyım protesto eylemlerinde üç gün boyunca Helin Bölek’i anmak için balkon ve pencerelerinde mum yakmaları ve Grup Yorum şarkıları çalmaları yönünde çağrıda bulunuyoruz.”
 
Genelgede ayrıca, aynı gerekçelerle açlık grevi direnişini sürdüren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ile farklı gerekçelerle açlık grevinde olan Mustafa Koçak’ın sesinin duyulması ve hayatlarını kaybetmeden taleplerinin karşılanmasına destek verilmesi de istendi.