HDP saldırıya ilişkin suç duyurusunda bulunacak

  • 14:17 28 Mayıs 2020
  • Siyaset
ŞIRNAK - HDP Cizre ilçe binasına yönelik gerçekleştirilen saldırıya ilişkin yapılan açıklamada konuşan HDP’li vekiller, ilçe binalarına dönük 3’üncü kez saldırı gerçekleştiğini ve bu saldırı karşısında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.   
 
Şırnak’ın Halkların Demokratik Partisi (HDP) Cizre İlçe Örgütü, ilçe binalarının dün gece 00.56 sularında kimliği belirsiz kişi tarafından gerçekleştirilen saldırıya ilişkin açıklama gerçekleştirdi. İlçe binası önünde yapılan açıklamaya HDP Şırnak Milletvekilleri Nuran İmir ve Hasan Özgüneş ile ilçe yöneticileri katıldı. İlk olarak konuşan HDP’li Hasan Özgüneş, ilçe binasına 3’üncü kez saldırının yapıldığını hatırlatarak, “Bu saldırının ne anlama geldiğini iyi biliyoruz. Bizler bu saldırıları kınıyor ve sessiz kalmayacağımızı söylüyoruz. Bizler bu saldırılar karşısında sessiz kalmayacağız. İlçe binamıza saldıran kişinin görüntüleri çok net görünüyor. Ama bu saldıran kişiler devlet tarafından korunuyor. Bizler bu saldırı karşısında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.
 
‘Suç duyurusunda bulunacağız’
 
Ardından konuşan HDP’li Nuran İmir, her alandan kendilerine yönelik saldırıların olduğunu ve bu saldırılardan birinin de HDP ilçe binasına dönük gerçekleştirilen saldır olduğunu ifade etti. Nuran, yüzlerce HDP’linin cezaevlerinde tutulduğunu diğer yandan da HDP binalarına saldırılar yapıldığını söyleyerek, “Bu 3’üncü kezdir partimize yönelik saldırı gerçekleştiriliyor. Yapılan bu saldırı hem halkımıza hem de kadına yönelik yapılmıştır. Bizler bu saldırlar karşısında susmayacağız. Suç duyurusunda bulunarak bu kişinin ve kişilerin cezalandırılmasını istiyoruz” diye ifade etti.
 
Açıklama “HDP halktır, halk burada” sloganı ile son buldu.