Kadına şiddete karşı yapılan Kızılırmak Futbol Turnuvası sona erdi

  • 14:01 28 Mayıs 2019
  • Spor
HABER MERKEZİ - Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen Kızılırmak Futbol Turnuvası sona erdi. Turnuvada, 23 Haziran seçimlerine çağrı yapıldı.
 
Bu yıl kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen ve 14 Nisan'da kadın takımlarının maçı ile başlayan Kızılırmak Futbol Turnuvası final maçları ve kupa töreniyle sona erdi. Evrensel'in haberine göre, Sivas ve Yozgat'a bağlı 46 köy derneğini bünyesinde barındıran Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu’nun çeyrek asırdır sürdürdüğü Kızılırmak Futbol Turnuvası, final maçları ve kupa töreniyle sona erdi. Öveçler Vadisi'nde halı sahada gerçekleşen turnuvaya federasyona üye 17 köy derneğinin futbol takımı katıldı.
 
Farkındalık yaratmak amaçlandı
 
Davulalan Vakfı (DAV-VAK) Kadın Takımı ile Kızılırmak Kadın Takımı arasındaki maçla başlayan turnuvanın kapanışı da kadın futbol takımlarının oynadığı müsabakayla sona erdi. "Diyaloğu geliştirip güçlendirmek, dayanışma, dostluk ve kardeşliği pekiştirmek" amacıyla 25 yıldır sürdürülen turnuvada bu yıl kadınlara yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak amaçlandı.
  
Final maçlarıyla sona eren turnuvada birinci Saraç Derneği takımı olurken, turnuvanın en önemli kupası olan 'Centilmenlik' kupası İlyashacı Dernek Takımına verildi. Kadın takımları oyuncularına da katılımlarından dolayı plaketler verildi.