Nusaybin’deki kadın sokak basketbol turnuvası sona erdi

  • 11:16 3 Temmuz 2019
  • Spor
MARDİN - Nusaybin Belediyesi'nin düzenlediği kadın sokak basketbol turnuvası yapılan final maçlarının ardından sona erdi.
 
Nusaybin Belediyesi'nin düzenlediği Kadın/Erkek Sokak Basketbol turnuvasının çeyrek final, yarı final ve final karşılaşmaları oynandı. Gençlere yönelik gerçekleştirdiğimiz 3x3 Kadın/Erkek Sokak Basketbol turnuvasında 12 kadın ve 16 erkek takımı mücadele etti. Mittani Kültür Merkezi'nde düzenlenen turnuvaya ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. 
 
Basketbol Federasyonu'nda görev yapan hakemlerin yönettiği nefes kesen mücadeleler sonucunda kadınlarda Nusaybin Belediyespor, erkeklerde ise Oktay Mungan Spor Kompleksi şampiyonluğa ulaştı. Karşılaşmaların ardından, şampiyon olan ve dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Nusaybin Belediye Eşbaşkanı  Semire Nergiz verdi. 
 
Turnuva sonucunda kadınlarda, Nusaybin Belediyespor 1'inci, Nusaybin Basketbol Kulübü 2'nci ve Dişi Aslanlar ise 3'üncü oldu. Erkeklerde ise Oktay Mungan Spor Kompleksi 1'inci, Kasr-ı Kaya 2'nci ve Simurg Cafe ise 3'üncü oldu.