Amedspor Kadın Futbol Takımı 6 sporcuyla sözleşme yeniledi

  • 17:22 27 Ağustos 2018
  • Spor
DİYARBAKIR - Amedspor Kadın Futbol Takımı, yeni sezon öncesi 6 kadın sporcuyla sözleşme yeniledi, 3 sporcu ile yollarını ayırdı. 
 
Kadınlar 1. Lig'de mücadele edecek olan Amedspor Kadın Futbol Takımı'nın yeni sezon transfer çalışmaları sürerken Amedspor sözleşmeleri yenilenen sporculara ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, bölgede kadın futboluna ilkler kazandıran ve bu yıl bir kez daha Kadınlar 1. Lig'de mücadele edecek olan kadın futbol takımının yeni sezon öncesi 6 kadın sporcuyla sözleşme yenilediği, 3 isim ile de yollarını ayırdığı belirtildi. 
 
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 
 
"Geçen sezon başında Ataşehir Belediyespor'dan transfer ettiğimiz 27 yaşındaki başarılı kalecimiz Ezgi Çağlar, Bayer 04 Leverkusen'den (Almanya) 22 yaşındaki Dersimli Melis Sarıaltın ve 1955 Batman Belediyespor'dan transfer ettiğimiz 24 yaşındaki Emine İsen ile karşılıklı olarak yollarımızı ayırma kararı aldık. Üç sporcumuza da Amedspor'umuza katkılarından dolayı teşekkür eder, bundan sonraki futbol kariyerlerinde başarılar dileriz. Uzun yıllardır Amedspor formasını terleten kadın futbolcularımızdan kaptan Güzide Alçu, sol açık Büşra Becerikli, ön liberolar Sultan Demir ve Mehtap Ok, sol bek Hividar Ödüngit, sağ bek Ayşegül Bitgin ve forvet Zelal Baturay ile sözleşme yenileyerek birlikte yola devam kararı alındı."