Bakırköy mitingi için alana girişler başladı

  • 12:43 3 Şubat 2019
  • Güncel
İSTANBUL - PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek ve açlık grevindeki tutsaklara ses vermek için düzenlenecek miting için sabah saatlerinde Bakırköy'e gelen halk alana giriş yapmaya başladı.  
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride dikkat çekmek ve tecride karşı 88 gündür açlık grevinde olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven ile tutsaklara destek amacıyla Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda yapacağı miting için hazırlıklar tamamlandı. 
 
"Emek, barış, adalet için buluşuyoruz" sloganıyla yapılacak mitingde İmralı tecridine karşı "Tecrit karanlığı yarılacak! Özgürlük meşalesi yakılacak! Devrime giden direnişle halklar kazanacak!" sesi yükseltilecek. 
 
E-5 yolundan itibaren miting alanına giden İncirli Caddesi polisler tarafından bariyerlerle kapatıldı. Her sokak başına TOMA ve zırhlı araçlar; cadde üzerine ise atlı polisler konuşlandırıldı. 
 
Alana girişler başladı
 
Sabah saatlerinde Bakırköy'e gelen yurttaşlar meydana girmek için polislerin kurduğu kontrol noktalarına geçti. Sloganlar ile bekleyişini sürdüren yurttaşlar, alana girebilmek üç ayrı arama noktasında geçiyor. 
 
HDP ilçe binaları önünde kaldırılan araçlarla Bakırköy'e gelen yurttaşlar direniş şarkılarıyla karşılandı. Dev bir platformun kurulduğu alanda ise "Leyla Güven haklıdır, mutlak tecrit kalkmalıdır" pankartı asıldı.