12 erkek adayla yarışacak: Muhtarlıkta da en iyisini yaptığımızı görecekler

  • 09:05 7 Şubat 2019
  • Siyaset
MARDİN - Nusaybin'in tek kadın muhtar adayı olan Şehnaz Deniz, 31 Mart'ta 12 erkek adayla yarışacak. “Kadın bu işi yapamaz" algısını kırmak istediğini belirten Şehnaz, "Bir kadın olarak muhtarlık mesleğini de birçok kişiden daha iyi yaptığımızı herkes görecek" dedi. 
 
Yaklaşan 31 Mart yerel seçimlerinde kentlerde sadece belediye başkan adayları değil muhtarlar da seçilecek. Mardin'in Nusaybin ilçesinde ise tek bir kadın muhtar adayı var. Yeni Turan mahallesinde 12 erkek adayla yarışacak olan Şehnaz Deniz, kadınların her alanda var olması gerektiğini düşündüğü için aday olduğunu söyledi.
 
'Kadınlarla bir arada olmak istiyorum'
 
Şehnaz, muhtarlığa niçin aday olduğunu ise şu sözlerle dile getirdi: "Doğup büyüdüğüm Nusaybin'de kadınlar için çok çalışmak istiyorum. Kadınların ilçede her türlü olanakları en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini düşündüğüm için muhtar adayı oldum." Evde oturmayı seven bir kişiliğe sahip olmadığını, özellikle kadın ve çocuklarla çok fazla iç içe olduğunu aktaran Şehnaz, daha önce mahalli yönetimde tecrübe sahibi olduğunu ifade ederek, "Nusaybin'de halkın yaralarına merhem olmak için 5 sene boyunca Nusaybin'de belediye encümenliği yaptım" dedi.
 
'Bu işi en iyi bizim yaptığımızı görecekler'
 
Toplumda var edilmek istenen “kadın bu işi yapamaz" algısını kırmak istediğinin altı çizen Şehnaz, "Çünkü toplumu oluşturan kadının güçlü olması gerekiyor. Her kadının her alanda iş yapabildiğinin görülmesi gerekiyor. ‘Kadın bu işi yapamaz’ zihniyetinin yerle bir edilmesi gerekiyor. Biz de bu zihniyeti ortadan kaldırmak için böyle bir yola başvurduk. Bir kadın olarak muhtarlık mesleğini de birçok kişiden daha iyi yaptığımızı herkes görecek" ifadelerini kullandı. 
 
'Kadın ve çocuklar önceliğim olacak'
 
Muhtar olduğu takdirde ilk olarak kadın ve çocuklar için projeler hayata geçireceğini vurgulayan Şehnaz, konuşmasında şunları söyledi: "Halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Kendimize de güveniyoruz. Eğer muhtar olursak halkın içerisinde var olan birçok sorunu tespit edeceğiz. Özellikle kimsesiz kadın, kimsesiz çocuk olayının üstesinden gelmek; onların yanında daha çok bulunup yardımcı olmak bizim birinci önceliğimiz olacak. Her şey bir yardımdan ibaret olmamalı, psikolojik anlamda da halkın ve kadınların yanında olacağız."