Konvoya eşlik eden çocuk Botan'ın resmi oldu

  • 13:03 2 Mart 2019
  • Güncel
ŞIRNAK - Seçim öncesi halkla buluşmanın yapılacağı Silopi'ye gelen Pervin Buldan'ında aralarında  bulunduğu bir heyet ilçe halkı tarafından büyük bir coşku ile karşılanırken, ilçe girişinden büro açılışının yapılacağı alana kadar konvoyla yürüyen elinde para kazandığı boya çantasının olduğu 8 yaşındaki bir çocuk buluşma öncesi Silopi'nin resmi oldu. 
 
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan 'ında aralarında olduğu bir heyet halk buluşması öncesi Silopi'de  seçim turu attı. İlçe halkının çarşıda  selam vermek için girdiği  konvoy çoğu zaman kabalak nedeniyle hareket edemedi. Bu konvoyu ilçe girişinden büro açılışına  kadar takip eden kırmızı kıyafetli bir çocuk ve elindeki ayakkabı boyası kutusuyla seçim arabasıyla birlikte koşan 8 yaşındaki bir çocuk konvoyun sembolü oldu. 
 
Elinde taşıdığı beyaz ayakkabı boyası kutusu ve üstündeki elbiselerin karasıyla ilçe girişinden çarşıya kadar konvoyu takip eden çocuk elini öpüp selam verdiği konvoya sık sık zafer işareti yaptı. Herkesin ilgi odağı olan çocuk daha sonra çantasını daha sıkı sırtına alarak büro açılışının yapılacağı alana diğer çocuklar ile birlikte yola çıktı. 
 
Fotoğraf: JIN NEWS