Uludere halkından HDP'lilere sevgi seli

  • 12:20 3 Mart 2019
  • Güncel
ŞIRNAK - HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da arasında olduğu HDP heyeti Uludere'de sevgi seli ile karşılandı. Yoğun kar yağışına rağmen sokaklara inen halk; heyeti zılgıt, alkış, zafer işareti ve alkış ile karşıladı.  
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP), 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Botan bölgesinde seçim çalışmalarına devam ediyor. Cizre ve Silopi'nin ardından bugün de HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da katılımı ile Uludere halkı ile bir araya gelindi. Yoğun kar kağışının etkili olduğu ilçede buluşma öncesi, hareketlilik ve coşku dikkat çekti. İlçede sabah saatlerinden itibaren mahalle çalışması yapılarak halk buluşmaya davet edildi. 
 
Kar yağışı halaya engel olamadı
 
Sabahın erken saatlerinden itibaren açılacak  seçim bürosunun  önüne giden halk, burada heyetin gelmesini beklerken dakikalarca halay çekti.  Kar yağışı altında zılgıt ve sloganlar eşliğinde heyeti bekleyen halkın arasında dam ve balkonlara çıkan çocukların heyecanı da dikkatlerden kaçmadı. Kadınların yöresel kıyafetleri ile renklendirdiği alan kısa sürede dolup taştı. 
 
HDP Eş Genel Başkan Pervin Buldan, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan, HDP'li vekiller Nuran İmir, Hasan Özgüneş, Hüseyin Kaçmaz, belediye eşbaşkan adayları Feride Yaman ve Sellahatin Ürün'ün de aralarında bulunduğu  heyet, Balveren beldesinde bir araya geldikten sonra ilçeye doğru konvoy şeklinde yola çıktı. Konvoy yüzlerce aracı bulurken yolda renkli görüntüler oluşturuldu. Şenoba Belde girişinde bekleyen halk ise yoğun kar yağışına rağmen dakikalarca halay çekti. Belde girişinde halk tarafından yoğun ilgiyle karşılanan heyet, açılış öncesi ilçede seçim otobüsü ve yüzlerce araçlık konvoyla ilçede tur attı. 
 
Halk kar yağışına aldırmadı, sokağa indi
 
Yol boyunca HDP şarkılarının çaldığı otobüs, ilçe merkezine doğru yaklaşınca halkın alkış ve sloganlarıyla karşılandı. Yoğun kar yağışına rağmen sokaklara inen halk, konvoyu ilgiyle karşıladı. Zafer işareti ve zılgıtlar ile heyete selam veren halk, soğuğa aldırmadı. Otobüsten yapılan " Uludere ya me ye" anonsuna zafer işaretleri ve açılan HDP bayrakları ile karşılık verildi. 
 
İlçe turunun ardından heyet halk buluşmasının yapılacağı alana gelerek programı  başlatacak.