CHP’li Menekşe Bekmez: Ardahan artık değişim istiyor

  • 09:25 4 Mart 2019
  • Siyaset
Zeynep Durgut 
 
ARDAHAN - Ardahan halkının iki dönemdir yönetimde olan AKP’li belediye ve iktidara karşı tepkili olduğunu belirte CHP Kadın Kolları Başkanı Menekşe Bezmez, “Halk hiç hizmet görmemiş ve tam anlamıyla bıkmış bir durumda. Halk artık değişim istiyor” dedi. 
 
Türkiye’de 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi tüm siyasi partiler hummalı bir çalışma içerisinde. Özellikle AKP’li belediyelerin bulunduğu kentlerde başta kadınlar olmak üzere halk değişim talebini dile getiriyor. İki dönemdir AKP’li belediyenin yönettiği Ardahan’da, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) halkla bir araya gelerek nabız tutuyor. CHP Ardahan Kadın Kolları Başkanı Menekşe Bekmez, AKP’li belediyenin bugüne kadar kentte herhangi bir hizmet yürütmediğini belirterek, 31 Mart akşamı seçimi kazananın kendileri olacağını söyledi.
 
'Yollara tuz dökmekten bile imtina eden bir belediye'
 
Halk buluşmalarında büyük bir ilgiyle karşılandıklarını ve kendilerinin kazanacağına dair inançlarının tam olduğunu ifade eden Menekşe, “Seçim havası kazanacağımızı gösteriyor. Malum Ardahan iki dönemdir AKP tarafından yönetiliyor. Halk bu belediyecilikten memnun mu? Hayır değil. Ardahan küçük bir il ancak sıkıntılar çok fazla. Belediye kentte gereken hizmeti vermiyor. Ardahan'ın iki caddesi var ancak iki caddeye tuz dökme maliyetine katlanmayan bir belediye nasıl daha fazla yürütebilir?” diye sordu. 
 
‘Hem AKP belediyeciliğine hem de iktidarına tepki var’ 
 
Halkın hem AKP belediyesine karşı hem de AKP iktidarına karşı çok tepkili olduğunu ifade eden Menekşe, şöyle devam etti: “Burada halk ekonomisini hayvancılık ve tarımla uğraşarak sağlıyordu. Ama AKP’nin yürütmüş olduğu politikalardan kaynaklı bitme noktasına geldi. Bizim bu politikalara dönük daha çok halk ekonomisini ayakta tutacak projelerimiz var. Burada halk da CHP'yi destekliyor. Çünkü halk artık değişmesi ve dönüşmesi gerektiğini düşünüyor. Bundan kaynaklı halkımız, 31 Mart’ta burada var olan mevcut belediye politikalarına son verip sorumluluğu bize verecektir.”
 
‘Özgün kadın çalışmalarımız var’ 
 
Ardahan’da kadın sorunlarına yönelik özgün çalışmaları olduğunu aktaran Menekşe, “Kadınların sorunlarına ve taleplerine kulak veriyoruz. En çok ekonomik alanda zorluk çekiyorlar. Bu ekonomik bunalıma karşı istihdam alanları açacağız. Burada AKP belediyesinin kadınlara dönük herhangi bir projesi olmadı. Bizim ise kadın özgünlüğünde çalışmalarımız olacak. Kadın ekonomisini güçlendireceğiz” ifadelerini kullandı. 
 
'Halk artık değişim istiyor'
 
“Biz daha çok halkın taleplerine ve eleştirilerine kulak kabartan bir belediyecilik anlayışıyla hizmet edeceğiz” diyen Menekşe, her kimlikten insana giderek onlarla beraber yöneteceklerini anlattıklarını ifade etti. 
 
Menekşe, “31 Mart’ta belediyeyi kazandığımızda kapılarını halkımıza açacağız. Şu anda mevcut olan belediye belli bir kesimin girip çıktığı bir belediye. Her ideolojiden, her kimlikten insanlar bu belediyeye giremiyor. Giren kişilere, ‘hangi partiye üyesiniz, hangi partiyi destekliyorsunuz’ gibi birçok ayrıştırıcı ve ötekileştirici sorular soruluyor. Biz CHP olarak hiçbir ayrım gözetmeksizin her insana gideceğiz. Belediyenin kapısı herkese açık olacaktır. Halk hiç hizmet görmemiş ve tam anlamıyla bıkmış bir durumda. Halk artık değişim istiyor. Bu yüzden de biz kanacağız" dedi.