Mardin'in ilçelerinde eşbaşkan adaylarına yoğun ilgi

  • 20:52 4 Mart 2019
  • Güncel
MARDİN - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin ilçe belediye eşbaşkan adayları 31 Mart yerel seçimlerine doğru seçim çalışmalarını sürdürüyor.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin ilçe belediye eşbaşkan adayları 31 Mart yerel seçimlerine doğru seçim çalışmalarını sürdürüyor. Gün içinde seçim çalışmaları kapsamında Midyat, Nusaybin, Dargeçit, Mazıdağı, Derik, Savur ve Artuklu ilçelerinde çalışmalarını sürdüren adaylar, seçmenden yoğun ilgi gördü. Birçok merkezde HDP’lileri görenler fotoğraf çektirmek için birbiri ile yarışırken, HDP’li adaylar sarılmadık kimseyi bırakmadı.
 
Artuklu ilçesi eşbaşkan adayları Nurettin Turgay ve Fatma Yılmaz, gün içinde Mardin Büyükşehir Belediye eşbaşkan adayları Ahmet Türk ve Figen Altındağ ile sivil toplum örgütlerine ziyaret gerçekleştirdi. Eşbaşkan adayları birlikte Deyrulzafaran Manastırı’nı da ziyaret ederken, Mardin Diyarbakır Metropoliti Saliba Özmen ile bir araya geldi. Görüşmede hem toplum için güzellikler temenni edilirken, hem de 31 Mart yerel seçimlerinin demokratik bir ortamda geçmesi dilendi.
 
Midyat
 
Mardin Milletvekili Tuma Çelik, İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, Midyat Belediye eşbaşkan adayları Havva Balcı ve Osman Demirci, belediye meclis üyeleri ve beraberindekilerin katılımıyla tekstil ziyaretleri yapıldı. Tekstil ziyaretleri ardından Anıtlı (Hah) köyünde bulunan Hristiyan Kilisesi ziyaret edildi. Adaylar daha sonra, Anıtlı köyüne giderek halkla buluştu. Ziyaretlerin ardında halkla beraber halay çekildi.  
 
Nusaybin
 
Nusaybin Belediye eşbaşkan adayları Semire Nergiz ve Ferhat Kut ise, belediye meclis üyeleri ve beraberindekiler de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle tekstil atölyelerinde çalışan kadınları ziyaret  ederek karanfil  dağıttı. Aynı zamanda Diyarbakır’da yapılacak olan 8 Mart mitingine katılım sağlanması için broşür dağıttı.
 
Kızıltepe
 
Kızıltepe Belediye eşbaşkan adayları Nilüfer Elik Yılmaz ve Salih Kuday, belediye meclis üyeleri ve HDP’liler halkla bir araya gelerek halk toplantısı düzenledi.
 
Dargeçit
 
Dargeçit Belediye eşbaşkan adayları Mevlüde Çelebi ve Ahmet İnci, belediye meclis üyeleri ve beraberindekiler Ilısı (Germaw), Gûndik ve Kılavuz  köylerini ziyaret etti. Köy halkı büyük bir moral ve hoşgörü ile HDP’lileri karşıladı. Yapılan köy ziyaretlerinde halkla beraber halaylar çekildi.
 
Savur
 
Savur Belediye eşbaşkan adayları Gülistan Öncü ve Mehmet Yasin Kalkan, belediye meclis üyeleri ve beraberindekiler ilçede halkla bir araya gelerek halk toplantısı düzenledi. Yapılan halk toplantısında seçime dair fikirler yürütüldü ve tartışmalar yapıldı.