Açlık grevindeki tutsaklardan dışarıya mesaj: Bu kadar sessizlik yetmez mi?

  • 09:16 10 Mart 2019
  • Güncel
İZMİR - Şakran 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde 1 Mart’ta süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemine dahil olan tutsaklar, aileleri aracılığıyla gönderdikleri mesajda, “Dışarıdakilerin sessiz kalmaması lazım. Bu kadar sessizlik yetmez mi?” dedi. 
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması talebiyle Türkiye ve bölge illerindeki cezaevlerinde başlatılan açlık grevi eylemleri 1 Mart itibariyle tüm cezaevlerine yayıldı. Açlık grevi eylemlerinde bulunan tutsaklardan dışarıya mesajlar gelmeye devam ediyor. 1 Mart’tan bu yana 55 tutsağın süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde olduğu İzmir Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki tutsaklar aileleri aracılığıyla bir mesaj gönderdi.
 
‘Bu kadar sessizlik yetmez mi?’
 
Cezaevinde aileleri ile iletişime geçen Cengiz Doğan, Mehmet Yavuz, Necdet Kaya ve Serhat Çetiner adlı tutsaklar, direniş vurgusu yaptıkları mesajlarında şu ifadelere yer verdi: “Tecrit bitmeden bizim de direnişimiz bitmeyecek. Umutluyuz, kararlıyız ve kazanacağız. Biz burada direniyoruz ve sonuna kadar da direnmeye devam edeceğiz. Dışarıdakilerin sessiz kalmaması lazım. Bu kadar sessizlik yetmez mi? İnsanlar direnişe alanlarda da sahip çıksın.”