Tutsak Zehra Sağlam tecride karşı yaşamına son verdi

  • 13:14 24 Mart 2019
  • Güncel
ERZURUM - Oltu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan ve 90 gündür süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde olduğu belirtilen Zehra Sağlam, tecride karşı yaşamına son verdi. Zehra'nın cenazesinin Erzurum Adli Tıp Kurumu'nda bekletildiği öğrenildi.  
 
Erzurum Oltu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan ve PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın üzerindeki tecride karşı 90 gündür süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde olan Zehra Sağlam'ın yaşamına son verdiği öğrenildi. Sabah saatlerinde aileyi arayan cezaevi yönetimi Zehra'nın yaşamına son verdiği bilgisini verdi. Muş'un Varto ilçesine kayıtlı olan Zehra'nın Kayali Kale (Xinzor) köyüne defnedileceği belirtildi.
 
Konuya ilişkin ulaştığımız Zehra'nın kardeşi Tarık Sağlam, cezaevi yönetiminin babasını aradığı ve Zehra'nın yaşamına son verdiği bilgisini verdiğini belirtti. Cenazeyi almak için ailenin yola çıktığı bilgisini aktaran Tarık, kendilerine detaylı bilginin verilmediğini kaydetti. 
 
Öte yandan polisin cenazeyi alarak Erzurum Adli Tıp Kurumu'na götürdüğü öğrenilirken, ailenin ise Erzurum'a vardığı ve hastanede cenazeyi almak için beklediği bilgisi edinildi. 
 
Zehra'nın 2 yıldır tutuklu olarak yargılandığı ve henüz hakkındaki cezanın kesinleşmediği de öğrenildi.