Zehra Sağlam'ın cenazesi polis tarafından Varto'ya götürülüyor

  • 17:44 24 Mart 2019
  • Güncel
ERZURUM - PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı yaşamına son veren Zehra Sağlam'ın cenazesinin ailesine verilmeyerek polislerce kaçırıldığı ve Varto'ya doğru yola çıkarıldığı öğrenildi. 
 
Erzurum Oltu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan ve PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın üzerindeki tecride karşı süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde olan Zehra Sağlam'ın yaşamına son verdi. Sabah saatlerinde aileyi arayan cezaevi yönetimi Zehra'nın yaşamına son verdiği bilgisini verdi. Muş'un Varto ilçesine kayıtlı olan Zehra'nın Kayali Kale (Xinzor) köyüne defnedileceği belirtildi.
 
Konuya ilişkin ulaştığımız Zehra'nın kardeşi Tarık Sağlam, cezaevi yönetiminin sabah saatlerinde babasını aradığı ve Zehra'nın yaşamına son verdiği bilgisini verdiğini belirtti. Cenazeyi almak için Erzurum'a giden aile ile savcılığın görüştüğü öğrenildi. Tarık, babasının savcılık ile görüştüğünü ve cenazenin kendilerine ne zaman teslim edileceği konusunda herhangi bir bilginin verilmediğini belirtti. 
 
Cenaze polislerce yola çıkarıldı
 
Zehra'nın cenazesinin Adli Tıp Kurumu'ndan polislerce kaçırıldığı ve aileye teslim edilmediği öğrenilirken, cenazenin Varto'da Jandarma'ya teslim edileceği öğrenildi. Ailenin ise Erzurum Adli Tıp'tan Muş'a doğru yola çıktığı belirtildi.  
 
Zehra'nın 2 yıldır tutuklu olarak yargılandığı ve henüz hakkındaki cezanın kesinleşmediği de öğrenildi.