HDP İzmir’de seçime hazır: AKP-MHP bloğunu gerileteceğiz

  • 09:14 29 Mart 2019
  • Siyaset
İZMİR - Yerel seçimler için İzmir İl Örgütü’nün tüm çalışmalarını tamamladığını ancak müşahitlik için son güne kadar da başvuru yapılabileceğini belirten HDP PM Üyesi Berna Çelik, “Seçmenlerimiz, meclis üyesi adaylarımız için HDP’ye, belediye ve büyükşehirde de seçim stratejimiz kapsamında demokrasi bloğuna oy verecek” dedi.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü, 31 Mart seçimlerinde sandık kurulu üyeleri, il-ilçe müşahitleri, yetkili partililer ve avukatlara gerekli eğitimleri vererek, gezici ekiplerini hazırladı. İzmir genelinde 10 bin 142 sandıkta, 3 milyon 250 bin 780 seçmen, bin 400 okul ve binada oy kullanacak.  Gerekli eğitimlerin tamamlandığını il, ilçe ve bölge kriz masalarının hazırlandığını, sandık takip sistemi oluşturularak eğitimlerinin verildiğini söyleyen PM Üyesi Berna Çelik, müşahitlik çalışmalarının son güne kadar devam edeceğini de aktardı. İtiraza yetkili görevlilerin ve avukatların hazırlandığını dile getiren Berna, teknik olarak 31 Mart seçimlerine hazır olduklarını kaydetti.
 
‘AKP-MHP faşist bloğunu gerileteceğiz’ 
 
Türkiye metropollerinde AKP-MHP bloğunu gerileterek, bölgede ise kayyım atanan belediyeleri üzerine katarak geri alacaklarını söyleyen Berna, “Bu strateji ekseninde mahalle, il ve ilçe toplantıları aldık, halk buluşmaları yapıldı. 8 Mart ve Newroz’da gereği anlatıldı. Bu minvalde halkımızın 31 Mart’ta sandığa gidip oy kullanması gerekiyor. Çünkü kullanılan her oy AKP-MHP faşist bloğunu geriletiyor. Bunu düşünerek sandığa gitmemiz gerekiyor” diye konuştu. 
 
‘Güdümlü olarak seçim günü çalışacaklar’
 
Gezici ekiplerin de sandık güvenliği için çalışacaklarını bunun dışında her okulda sandık güvenliğinden sorumluların olacağını ifade eden Berna, “Güdümlü olarak seçim günü çalışacaklar. Seçmenlerimiz, meclis üyesi adaylarımız için HDP’ye, belediye ve büyükşehirde de seçim stratejimiz kapsamında demokrasi bloğuna oy verecek” dedi.