Aileler 'Bıji berxwedana zindana' sloganları ile bekleyişini sürdürüyor

  • 17:02 2 Nisan 2019
  • Güncel
ANKARA - Adalet Bakanlığı ve siyasi partilerle görüşmek için geldikleri Ankara’da kent girişinde bekletilen  tutsak yakınları ve Barış Anneleri'nden  yalnızca 8  kişinin  Ankara'ya girişine izin verildi. Barış Anneleri "Bıji berxwedana zindana" sloganları ile bekleyişlerine devam ediyor. 
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin sonlandırılması talebiyle cezaevlerinde süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde olan tutsakların yakınları ve Barış Anneleri İnisiyatifi üyelerinden oluşan 100 kişilik heyet, açlık grevleri ile ilgili Adalet Bakanlığı, hak örgütleri ve siyasi partilerle görüşmek için geldikleri Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde sabah saatlerinden bu yana bekletiliyor. Van, Batman, Diyarbakır ve İstanbul'a gelen heyetten sadece birer kişinin  Ankara'ya  girişine izin verildi. 8 kişilik grubun bir kısmının Meclis'e diğerlerinin de  Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve İnsan Hakları Derneği'ne (İHD) gideceği öğrenildi. 
 
Öte yandan Gölbaşı'nda bekletilen aileler ve Barış Anneleri sık sık "Biji berxwedana zindana" sloganları atıyor. Sloganlar eşliğinde halay çeken  heyetin  bekleyişi devam ediyor.